Bilservice & bilreparationDiagnosBromsservice & bromsreparationerBatteriserviceBelysningService av avgassystemExtratjänsterDäckserviceBilglasDieselserviceAC-serviceService av tilläggsvärmareSläcka tvåor
Bosch Car Service

El & Diesel i Eskilstuna

Meny

Vår personal

Jan-Olof Liljeholm

Jan-Olof Liljeholm

Platschef

janne@elodiesel.net

Telefon: 016 - 400 36 04 eller 016 - 51 02 20

Kjell Berglund

Kjell Berglund

Verkstadsansvarig

kjell.berglund@elodiesel.net

Telefon: 016 - 400 36 05 eller 016 - 51 02 20

Kristian Pernblad

Kristian Pernblad

Kundmottagare tunga fordon

kristian@elodiesel.net

Telefon: 016 - 400 36 07 eller 016 - 51 02 20

Kjell Lidfors

Kjell Lidfors

Kundmottagare tunga fordon

kjell.lidfors@elodiesel.net

Telefon: 016 - 400 36 11 eller 016 - 51 02 20

Lars "Fritte" Karlsson

Lars "Fritte" Karlsson

Butikssäljare Specialitet: Lantbruk, grönytemaskiner och bilelektronik.

lars.fritte.karlsson@elodiesel.net

Telefon: 016 - 400 36 10 eller 016 - 51 02 20

Mattias Bartling

Mattias Bartling

Butiksförsäljning

mattias@elodiesel.net

Telefon: 016 - 400 36 09 eller 016 - 51 02 20

Lennarth Andersson

Lennarth Andersson

Kundmotagare småmaskiner och butiksförsäljning

lennarth@elodiesel.net

Telefon: 016 - 400 36 11 - 016 - 51 02 20

Niklas Eriksson

Niklas Eriksson

Reservdelsman. Specialitet: tunga fordon

niklas.eriksson@elodiesel.net

Telefon: 016 - 400 36 06 eller 016 - 51 02 20

Mattias Hildenborg

Mattias Hildenborg

Mekaniker. Specialitet: tunga fordon, systemtekniker.

Lars Petterson

Lars Petterson

Mekaniker. Specialitet: tunga fordon och värmare.

Cray Häggkvist

Cray Häggkvist

Mekaniker småmaskiner.

Lars Axelsson

Lars Axelsson

Mekaniker. Specialitet: Massey Ferguson-traktorer och lantbruksmaskiner

Zaher Matti

Zaher Matti

Mekaniker personbilar. Specialitet: Kamremmar

Edin Pandur

Edin Pandur

Mekaniker elfordon

edin.pandur@elodiesel.net

Telefon: 0705 - 289 458

El & Diesel i Eskilstuna - en bilverkstad inom Bosch Car Service

Vi är en kvalificerad all-bilverkstad inom Bosch Car Service - den största oberoende bilverkstadskedjan i världen. Hos oss kan du få hjälp med alla typer av bilreparationer och bilservice för samtliga märken - bensin, diesel och eldrivna bilar. Våra välutbildade tekniker kan utföra diagnos och kontroll av bilens elektronik med Bosch avancerade testteknik. Vi använder bilreservdelar med Boschgaranterad kvalitet. Det innebär att du får samma kvalitet som hos din märkesverkstad och att du kör härifån med bibehållen nybilsgaranti. Välkommen till El och Diesel, din Bosch Car Service i Eskilstuna!