El & Diesel i Eskilstuna

Kristian Pernblad

Kundmottagare tunga fordon

016 - 400 36 07 eller 016 - 51 02 20

kristian@elodiesel.net

Lars "Fritte" Karlsson

Butikssäljare Specialitet: Lantbruk, grönytemaskiner och bilelektronik.

016 - 400 36 10 eller 016 - 51 02 20

lars.fritte.karlsson@elodiesel.net

Mattias Bartling

Butiksförsäljning

016 - 400 36 09 eller 016 - 51 02 20

mattias@elodiesel.net

Leif Tonvall

Butiksförsäljning

016 - 400 36 18 eller 016 - 51 02 20

Lennart Andersson

Kundmotagare småmaskiner och butiksförsäljning

016 - 400 36 11 eller 016 - 51 02 20

lennarth@elodiesel.net

Niklas Eriksson

Reservdelsman. Specialitet: tunga fordon

016 - 400 36 06 eller 016 - 51 02 20

niklas.eriksson@elodiesel.net

Mattias Hildenborg

Mekaniker. Specialitet: tunga fordon, systemtekniker.

Lars Petterson

Mekaniker. Specialitet: tunga fordon och värmare.

Lars Axelsson

Mekaniker. Specialitet: Massey Ferguson-traktorer och lantbruksmaskiner

Zaher Matti

Mekaniker personbilar. Specialitet: Kamremmar

Darawan Swara

Mekaniker. Specialitet: värmare.

Edin Pandur

Mekaniker elfordon

0705 - 289 458

edin.pandur@elodiesel.net

El & Diesel i Eskilstuna – en bilverkstad inom Bosch Car Service

Vi är en heltäckande bilverkstad inom Bosch Car Service – den största oberoende bilverkstadskedjan i världen. Hos oss kan du få hjälp med alla typer av bilreparationer och bilservice för samtliga märken – bensin, diesel och eldrivna bilar. Våra välutbildade tekniker kan utföra diagnos och kontroll av bilens elektronik med Bosch avancerade testteknik. Vi använder bilreservdelar med Boschgaranterad kvalitet. Det innebär att du får samma kvalitet som hos din märkesverkstad och att du kör härifån med bibehållen nybilsgaranti. Välkommen till Bosch Car Service!